-Forum-Xtreme-
Dobro dosli na Xtreme!!!
Ako niste registrovani obavezno se registrujte!!!
Hvala sto koristite ovaj forum!!!
-Forum-Xtreme-
Dobro dosli na Xtreme!!!
Ako niste registrovani obavezno se registrujte!!!
Hvala sto koristite ovaj forum!!!
-Forum-Xtreme-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Forum-Xtreme-


 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin
Login
Član:
Password:
Prijavi me automatski: 
:: Zaboravljen password
Traži
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Admin (27)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
DELIJA I PO (5)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
nyrmooo (1)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
OPTIMUS PRIME (1)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
Clown96 (1)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
kasperdz (1)
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_lcapEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_voting_barEvo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_vote_rcap 
Latest topics
» Serveri za cs uzivajte!!!!1
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeSun Sep 25, 2011 11:11 am by kasperdz

» htmlllllllll
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeSun Nov 29, 2009 5:15 pm by Admin

» Pravila foruma Xtreme!!!
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 26, 2009 11:17 pm by Admin

» O forumu Xtreme!!!!
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 26, 2009 11:15 pm by Admin

» Forum Xtreme ocena od 1-5
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 26, 2009 1:56 am by Admin

» Svat tennisa
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeMon Nov 16, 2009 6:11 pm by DELIJA I PO

» Klan za cs |xtrme|
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 12, 2009 10:51 pm by Admin

» skins!!!!!!!!1
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 12, 2009 10:37 pm by Admin

» Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!!
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 12, 2009 10:35 pm by Admin

March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Prijatelji foruma
free forum

 

 Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!!

Go down 
AutorPoruka
Admin

Admin


Broj komentara : 27
Points : 52667
Reputation : 0
Join date : 2009-11-06
Age : 28
Mjesto : Zvornik

Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!!   Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!! I_icon_minitimeThu Nov 12, 2009 10:35 pm

Za podizanje servera na windows platformi potrebno vam je sledece:

HLDS - trenutno aktuelna verzija je 4.1.1.1 - HLDS 4.1.1.1.exe - 118MB
Counter strike 1.6 v7 full.exe - 278MB
Counter Strike 1.6 patch v21.exe - 21MB - zadnji patch koji sadrzi dosta zakrpa o cemu ce biti rec kasnije.
AMX plugin - AMX 0.9.9 won.zip - 783KB [trenutna i zadnja ver. je 0.9.9]
Metamod plugin - 256KB - Metamod 1.17.4.zip [trenutna i zadnja ver. je 1.17.4]
Cheating Death - server ver. 4.29.0 - 209KB
Dodatni amx pluginovi za administraciju i ostalo...po zelji i kreativnosti administratora.

KORAK 1.-Instalacija HLDS

Posto ste skinuli HLDS 4.1.1.1.exe sa interneta ili nasli od nekoga(za sve zainteresovane posto se fajl teze nalazi na netu,imate ga na pr. u download sekciji na http://www.fileshack.com/file.x?fid=184 - evo iskoristite moj user name:Pallermo - pass:detonator666,posto samo za to i sluzi...smanjujem vam cak i vreme da se registrujete i smarate xe xe )pokrenite instalaciju,posle prvog koraka instalacija vam nudi Def. putanju instalacije C:HLserver
prihvatite postavke i idite do kraja.
Nakon instalacije HLDS prelazimo na instalaciju Counter strike-a

KORAK 2.-Instalacija Counter Strike 1.6 non steam

Predpostavljam da vec posedujete tako poznat fajl Counter Strike 1.6 full v7.exe svi,no ako ga ne posedujete skinite ga iz nase download sekcije.Pokrenite instalaciju i promenite putanju instalacije na C:\HLserver gde vam je instaliran HLDS,posle instalacije CS-a potrebno je instalirati i patch na najnoviju verziju v21,takodje promenite install putanju istog na C:\HLserver jer je def. putanja C:\Program Files\Valve
Posto smo sve zavrsili prelazimo na sledeci korak.No,pre sledeceg koraka obrisite slobodno ikonice koje su vam se stvorile na desktopu slobodno jer vam one nece biti potrebne kako vas ne bi zbunjivale

KORAK 3.-Provera servera
Ako ste sve zavrsili kako treba valjalo bi testirati server da li funkcionise?
Zato cete izvuci shortcut na desktop od izvrsnog file-a hlds.exe koji se nalazi u C:\HLserver
Nakon sto ste to uradili kliknucete desnim tasterom misa na pomenuti shourtcut i pogledati "target" polje,tu cete verovatno naci sledece "C:\Hlserver\hlds.exe".Ono sto je potrebno da uradite je sledece:da dodate par komandi:-game cstrike -console -noipx -nomaster +map de_dust2 +maxplayers 16 +sv_lan 0 +port 27015 +secure 1
Znaci nas "target" bi trebalo da izgleda na sledeci nacin:
C:\HLServer\hlds.exe -game cstrike -console -noipx -nomaster +map de_dust2 +maxplayers 16 +sv_lan 0 +port 27015 +secure 1

Komanda -game cstrike -console nalaze HLDS da se startuje u Counter Strike modu i to u konzoli
+map de_dust2 - startna mapa
+maxplayers 16 - nalaze maximalni broj igraca
O ostalim ce biti kasnije rec.

Startujte server i proverite da li sve funkcionise kako treba.Da li vam se pojavljuje neka greska,ako je tako proverite da li ste negde pogresili.

KORAK 4.-Instalacija AMX plugin-a i Metamod plugin-a

Za Ovaj korak potrebna vam je instalacija AMX plugin-a koju mozete naci na www.amxmod.net/download.php - OBAVEZNO SKINITE WON VERZIJU AMX-a jer je ona podrzana za patchovane servere.
Takodje je potrebno i Metamod plugin koji takodje mozete preuzeti sa lokacije: http://prdownloads.sourceforge.net/metamod/metamod-1.17.4-win.zip?download
Nakon sto ste nabavili sledece fajlove krecemo u instalaciju sledecim redom AMX plugin pa Metamod jer u AMX fajlu koji ste skinuli vec sadrzi Metamod plugin samo ver. pre zadnje aktuelne 1.17.1 koju cemo updateoveti sa novom tako sto cemo iskopirati dll file u odredjen folder.Sledi duze objasnjenje:

Evo sta cete uraditi:Iz zip fajla AMX 0.9.9 won.zip prekopirajte sadrzaj u folder C:\HLserver\cstrike
Znaci dobicemo nov folder u csstrike direktorijumu pod nazivom "addons" koji sadrzi poddirektorijume "amx" i "metamod" - znaci sledece:
C:\HLserver\cstrike\addons\amx i
C:\HLserver\cstrike\addons\metamod
Odma nakon toga uzmite najnoviju verziju Metamod plugin-a i iskopirajte je u "C:\HLserver\addons\metamod\dlls"-ovime smo updateovali na najnoviju verziju.
Sledece sto morate da uradite je da u folderu
C:\HLserver\cstrike\addons\metamod\sample_plugins.ini prepravite na plugins.ini znaci na "C:\HLserver\cstrike\addons\metamod\plugins.ini"
Zatim-Idite u direktorijum C:\HLserver\cstrike i nadjite fajl pod nazivom liblist.gam,otvorite fajl upotrebom notepad-a i uradite sledece:
U liblist.gam file-u umesto reci:
gamedll "dlls\mp.dll"

morati imati sledece-znaci prepravite red u ovo:
gamedll "addons\metamod\dlls\metamod.dll"

PROVERA RADA,nakon ponovnog startovanja servera ukucajte u konzoli "amx" da vidite listu svih mogucih komandi za AMX mod,sa tom komandom proveravate verziju AMX-a,listu svih cvars i server komandi registrovanih od plugin-a.Ako nijedan od njih ne radi ili dobijete error poruku onda niste instalirali AMX mod kako treba.

KORAK 5.-Instalacija Cheating Death-a 4.29.0

Skinite najnoviju ver. Cheating Death-a za servere (za windows platformu) sa lokacije http://tx1.us.unitedadmins.com/index.php?p=content&content=cd

Uputstvo:kako bih smanjio vreme objashnjavajuci kako i ovo da uradite uradicemo to na najprostiji moguci nacin.U folderu C:\HLserver\cstrike nadjite fajl pod nazivom liblist.gam.Otvorite ga sa notepad-om,obrisite kompletnu sadrzinu i upisite sledece:

game "CS 1.6"
url_info ""
url_dl ""
version "1.6"
size "184000000"
svonly "0"
secure "1"
type "multiplayer_only"
cldll "1"
hlversion "1111"
nomodels "1"
nohimodel "1"
mpentity "info_player_start"
gamedll "dlls\mp.dll"
cdmod_chain "addons\metamod\dlls\metamod.dll"
gamedll "addons\cdeath\cdmod.dll"
trainmap "tr_1"

Uradite save i zatovorite fajl.Ponovo startujte server i pogledajte da li se startovao Cheating Death-Pisace u konzoli.
Kreirajte folder u addons/cdeath i tu smestite vas cdmod.dll iz zip fajla koji ste skinuli sa date adrese.

Ovo bi bilo najbrze uputstvo za podizanje servera na windows platformi.U sledecim topicu cemo se upoznati detaljno sa amx-om,komandama,kompajliranjem svojih pluginova,cemu oni sluze,sta nam pomazu kod administracije,detaljno konfigurisanje servera,prolazicemo kroz server.cfg gde cemo videti listu sa svim potrebnim komandama sa kojima server startuje.Takodje cemo se upoznati i sa CD-om,kompletnim konfigurisanjem,do detalja,ubacivanjem dodatnih pluginova na server i njihova administracija.

Pricu nastavljamo sa server.cfg koji je jako bita.Prvo da objasnimo cemu on sluzi.Doticni fajl "server.cfg" koji cete kreirati u vashem /valve/cstrike folderu sadrzi spisak svih komandi koje se startuju sa serverom...na primer pri pokretanju servera on iz istoga fajla vuce sve komande...tipa mp_freeztime 5 - vreme na pocetku 5 sec. ili slicno...Da bi se ovaj .cfg fajl izvirshio i da bi ga server ucitao potrebo je da upisemo dodatnu komandu u precicu naseg CS servera i to (mada mislim da se on i sam izvrsava automatski-ispravite me ako gresim-mada 100% ste sigurni ako upisete ovu komandu jer ce se to izvrsiti):"+ exec server.cfg" znaci konacan rezultat bi treba ovako nekako da izgleda:

C:\HLServer\hlds.exe -game cstrike -console -noipx -nomaster +exec server.cfg +map de_dust2 +maxplayers 32 +sv_lan 0 +port 27015 +secure 1

U ovom fajlu mozete stavljati tipicne komande sa kojima se server startuje tipa:


// Use this file to configure your DEDICATED server.
// This config file is executed on server start.

// disable autoaim
sv_aim 0

// disable clients' ability to pause the server
pausable 0

// default server name. Change to "Bob's Server", etc.
//
hostname "Ovde stavite ime servera na primer" - na primer CS 1.6 server
sv_downloadurl "ovde mozete svoj url da stavite"
sv_send_resources 1
sv_allowdownload 1
sv_contact "svoj mail"
cdrequired 1
cdrequiredmsg "Potrebna vam je najnovija verzija CD-a,posetite www.unitedadmins.com"
// maximum client movement speed
sv_maxspeed 320
rcon_password "vas rcon password"
sv_roundtime "3"
mp_friendlyfire "1"
mp_forcechasecam "2"
mp_flashlight "1"
mp_c4timer "35"
mp_buytime "0.5"
mp_autokick "0"
mp_roundtime "3"
mp_tkpunish "0"
sv_maxrate "9999"
sv_password ""
//cdrequiredversion "4.31.0"
sv_maxspeed "320"
sv_airmove "0"
// 20 minute timelimit
mp_timelimit "45"
mp_freezetime "5"
cl_weather 0

sv_cheats 0

// load ban files
exec listip.cfg
exec banned.cfg

mp_logdetail 3

i takodje jos mnogo drugih komandi koje mozete ovde uneti i sve ce se one izvrsiti pri paljenju servera i dovesce do takve postavke.Milsim da je nepotrebo objashnjavati svaku od ovih komanda ponaosob.

Sledeci korak bice nam konfigurisanje i prolazak kroz Cheating Death:

Komande koje su moguce sa konzole servera za CD su:

cdrequired 1 - CD upaljen i potreban
cdrequired 0 - CD opcioni mod

Ako je CD u opcionom modu nece nikoga kikovati sa servera ako nema instaliran CD na svom racunaru.Ako igrac nema CD instaliran u igri ispred imena ce mu pisati "[No-CD]",ako ima stariju verziju instaliranu pisace "[Old-CD]" a ako ima pravilnu verziju (zadnju) ime ce ostati ne promenjeno.
Cim se prebacite u mod 1 server ce kikovati sve igrace bez CD-a.

cdrequired -1 - CD iskljuchen - disabled mode

Sa ovom komandom disable-ujete CD na serveru,gasi se totalno.U svakom trenutku mozete se vratiti na mod 1 kucanjem komande "cdreq
<
Na vrh Go down
https://forum-xtreme.bosnianforum.com
 
Evo nesto sto sam nasao pa vidite!!!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
-Forum-Xtreme- :: Forum Live uzivajte!!! :: Kako napraviti server za cs 1.6?-
Idi na: